$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75
Quantum Break Pc Full indir
              Quantum Break PC + TORRENT,aksiyonu bol benzersiz farklı hikayesi ile tam bilim kurgu dneyimi...
PS4 İçin Yazılımı Güncellemesi 3.5 Yayınlandı
    PlayStation 4 için oldukça önemli geliştirmeler sağayacak olan ve merakla beklenen Sistem Yazılımı Güncellemesi 3.5 yarın dağıtıma çıkıyor....
Xbox One 2016 Yeni Modelmi Çıkıyor!
    Microsoft, 2016 yeni Xbox oyunları için büyük bir yıl olmakla birlikte, bazı son söylentilere göre beklemektedir da Xbox One...
EA Sports UFC 2 – Eski güreşçi CM Punk oyunda Oynanacak
    Son bilgilere göre, WWE "CM Punk" eski yıldızı olacak EA Sports UFC 2 oynanabilir karakter. Bu, oyunun bir önizlemesini...
DirectX 12 Uyumlu AMD ve Nvidia Ekran Kartları
      Merhaba, eğer yeni bir sistem toplamayı düşünüyorsanız ve seçeceğiniz ekran kartının DirectX 12teknolojisini destekleyip desteklemeyeceğini öğrenmek istiyorsanız kafanız...
Hangi Ekran Kartları DirectX 12 Destekliyor?
    Windows 10’a geçtiyseniz ve DirectX 12’nin aktif olduğunu göremiyorsanız, bunun birden fazla sebebi olabilir.     Windows 10’un...
DirectX 12 Oyunlardaki Farkı
  Microsoft'un Windows 10 ile birlikte duyurduğu en büyük yeniliklerden biri de yeni DirectX versiyonu olan DirectX 12'ydi. DirectX temel olarak Windows işletim...
Battlefield 5 Ne Zaman Çıkacak – Kasım 2016
  Electronic Arts ve Dice’ın en önemli serilerinden biri olan aksiyon tabanlı FPS oyunu Battlefield’ın yeni oyununun çıkış aralığı ortaya...
Battlefield 5 Kendini Geliştiriyor Yakında Çıkacak
  Görünüşe göre DICE, Battlefield serisinin en yeni oyunu için çalışmalara başlamış. Battlefield serisi ile kendine hatırı sayılır bir ün...
Gta 5 Pc Full indir Tek Link RELOADED
    Grand.Theft.Auto.V-RELOADED sorunsuz       Oyun Adı : GTA 5 Oyun Türü : Aksiyon & Macera Dosya Türü :...
Battlefield Hardline Full Sorunsuz Tek Link İndir 2015
Oyun Hakkında Bilgi:   Battlefield Hardline‘ı sitede yayınlamak için deneme amacıyla oynarken dizi mi izliyoruz oyun mu oynuyoruz anlamakta güçlük...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 TÜMÜ

Google’ın Bilmediniz 8 Hizmeti Nelerdir ?

Google’ın Bilmediniz 8 Hizmeti Nelerdir ?
  • 01.03.2016
  • 229 kez okundu

Dünya genelinde bir gün içerisinde en çok ziyaret edilen site olan Google’ın bildiğimiz kadar, bilmediğimiz birçok servisi bulunuyor. Google’ın bilinmeyenlerini derledik

 

Google’ın Bilinmeyen 8 Hizmeti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google, hayatımızda o kadar büyük bir yer edinmiştir ki, “Google it/Google Amcaya Sor” deyimlerini dahi meydana getirmiştir.

1998 yılında, Sergey M. Brin, Lawrence E. Page tarafından kurulduktan sonra, internet çağındaki hayatımızın en önemli faktörlerinden biri olan Google, bildiğimiz kadar, bilmediğimiz servisleri bünyesinde barındırıyor.

Her ne kadar, bilinen servisler kadar göz önünde olmasalar da, kullanıcıların bir fikir sahibi olmasında fayda var diye düşündük.

Google’ın bilinmeyen bir başka deyişle göz önünde bulunmayan servisleri;

1- Chrome Remote Desktop

“Chrome Uzaktan Masaüstü” adı altında kullanıcılara hizmet veren servis, en basit tanımıyla internet üzerinden güvenli bir şekilde diğer bilgisayarlara erişimi veya başka kullanıcıların sizin bilgisayardaki verileri erişebilmesini sağlıyor.

Chrome Web Mağazası tarafından Android işletim sistemi uyumlu cihazlarda kullanılabilen servis, aynı işlevi sunan uygulamaların aksine ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Google güvencesi ile sağlanan işlevsel uygulamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

16-02/28/chrome-uzaktan-masaustu-wasd-red-1024x590.jpg

 

2- Panoramio

Google’ın ilk Web 2.0 uygulamalarından biri olan Panoramio, bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak hizmet veriyor. Sitede yer alan fotoğrafların, eş zamanlı olarak Google Earth’te yer alması nedeniyle kullanıcıların tercihi olabilecek nitelikte. 

Çevrimiçi topluluk araçları ile, fotoğrafları etiketleme ve sınıflandırmaçözümlerini de sunan uygulama, bünyesinde 2 milyardan fazla fotoğrafbarındırıyor.

Siteye ücretsiz üye olan kullanıcılar, 2 GB’a kadar fotoğraflarını yükleyebiliyorlar.

Kullanıcı tarafından yüklenen fotoğrafın tüm hakları kullanıcıya ait oluyor.Telif sorununun yaşanmayacağını söyleyebiliriz.

16-02/28/panoramio.png

 

3- Google Sky Map

Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcıların; yıldızları, gezegenleri, güneş sistemini gözlemlemeleri amacıyla hizmet veren uygulama, Google Earth programı ile uyumlu olarak çalışıyor.

Deyimi yerindeyse, kullanıcıların uzayda gezinebilmesini sağlayan uygulama, Android cihazlarına uygun olarak hizmet veriyor.

Uzayda yolculuk yapmak isteyen kullanıcıların Googlesky adresini ziyaret etmelerini öneririz.

16-02/28/google_sky_03.jpg

 

4- Who’s Down

Piyasada her firmanın arkadaşlık sitesi olur da, Google buna kayıtsız kalır mı? Google’ın çevrimiçi sohbet uygulaması olarak hizmet veren servisi“Who’s Down”, tipik konum açma çözümü ile yakınınızda bulunan kullanıcılarla iletişime geçebilmenizi sağlıyor.

Google Play Store’dan kullanıcıların ücretsiz olarak sahip olabildiği uygulama, yalnızca Android cihazlarına uyumlu olarak çalışabiliyor.

16-02/28/whosdown_app_1.jpg

 

5- Project Sunroof

Google’ın mühendisi Carl Elkin tarafından meydana getirildiği güneş enerjisi girişimi uygulaması, tek seferde adeta gezegenin sahip olduğugüneş enerjisi potansiyelini kullanıcılarına sunuyor.

Bir çatı haritalaması sistemi ile kullanıcılar dünya genelinde güneş enerjisi kullanım alanlarını gözlemleyebiliyorlar. Uygulamayı deneyimlemek için GoogleProjectSunRoof adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

16-02/28/google-project-sunroof-screen-1500x844.jpg

 

6- One Today

Google’ın “sosyal sorumluluk” adı altında hizmet veren projesi “One Today”, son derece klasikleşen tabir ile, yardıma muhtaç durumdaki insanların ihtiyaçlarını karşılama amacı taşıyor.

Hiçbir kar amacı gütmeksizinGoogle gönülleri tarafından gerçekleştirilen proje, Google Play Store tarafından Android cihazlarına yüklenerek kullanıcılara sunuluyor.

Uygulamayı yükleyen kullanıcılar, yapılan yardımların içeriği, görselleri vb.birçok konuda fikir sahibi olabiliyorlar.

16-02/28/one-day-today.png

 

7- Google Scholar

2004 yılından bu yana, Google tarafından kullanıcılara sunulan uygulama, yalnızca akademik makaleler, konularda arama yapılabilmesini sağlayanarama motoru olarak hizmet veriyor.

Kullanıcıların Googlescholar adresinden ücretsiz olarak kullanabildiği uygulamanın, akademik düzeyde bilgi almak isteyenlerin başvurabileceği en önemli yer olarak gözüküyor.

16-02/28/google-scholar.png

 

8- Build With Chrome

Google-Lego işbirliğinde kullanıcılara sağlanan uygulama, dünya üzerindeki herhangi bir noktaya yapılar inşa edilmesini konu alıyor. Nasıl mı? Deneyimlemek için, sözü fazla uzatmadan ilgili siteye gitmenizi öneririz.

16-02/28/build-with-chrome.jpg

:: Google’ın göz önünde olmayan uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

shiftdelete net