Forum Donanım Net-
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

En İyi Arkadaşlık Siteleri Hangileri

En İyi Arkadaşlık Siteleri Hangileri
  • 01.03.2016
  • 497 kez okundu

İlerleyen teknoloji ile birlikte artık her şey sanal ortama taşındı. Arkadaşlıklarında sanal ortamda kurulduğu şu günlerde en iyi arkadaşlık sitelerini derledik.

En İyi Arkadaşlık Siteleri

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler derken teknolojinin arasında kaybolduğumuz bu günlerde artık arkadaşlıklarda sanal ortamda kurulur oldu.

En İyi Sevgili Bulma Uygulamaları

Çoğu insan günümüzde insanlarla yüz yüze iletişime geçmektense önce sanal ortamdan onu tanımak istiyor. Eskiden birbirini hiç görmeden evlenen çiftlere şimdilerde mucize gözüyle bakılırken günümüzde ise bu olay ilk olarak internet ile gerçekleşiyor.

Durum böyle olunca bizde sizlere günümüzün en popüler arkadaşlık sitelerini bir araya getirdik. İşte Türkiye'nin en iyi arkadaşlık siteleri!

15-01/22/siberalem-sdn.JPG

Siberalem

Türkiye'nin en eski ve en büyük bedava arkadaşlık sitesi olan Siberalem,2000 yılında kuruldu. 15 milyonu aşkın üyesi bulunan sitedeki üyelerin %70'i bekar.

Siberalem'i öne çıkaran özelliği ise çeşitli markalar ile anlaşmalar yapması. Yaptığı anlaşmalar ile üyelerine çeşitli faydalar sağlayan arkadaşlık sitesi, her yıl yüzlerde kişinin evlenmesine aracı oluyor.

Siberalem'in üye sayısında en büyük artış ise Sevgililer Günü yaklaşırken oluyor. Ağırlıklı olarak Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir illerinin aktif olduğu sohbet sitesinde 23-30 yaş aralığında bir çok insan ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

15-01/22/badoo-sdn.JPG

Badoo

Ülkemizde pek fazla yaygın olmayan Badoo, Londra merkezli bir site. 180 milyondan fazla üyesi bulunan site ile kendinize yeni arkadaşlıklarkurabilir, video ve fotoğraf paylaşabilir ve diğer insanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz arkadaşlık sitelerinden birisi olan Badoo, kullanıcı dostu olması ile ön plana çıkıyor. Mobil uygulaması da bulunan site, yeni insanlarla tanışmayı çok kolay hale getirdiğini iddia ediyor. Badoo ayrıca aynı mekanda yada yakınınızda bulunan insanları da tespit edebiliyor.

 

15-01/22/yonja-sdn.JPG

Yonja

Bir zamanlara damgasını vuran arkadaşlık sitesi Yonja, hala aktif. 2000'li yılların başında bir çok aşka arkadaşlığa ev sahipliği yapan site ne yazık kiFacebook'un çıkması ile birlikte popülerliğini yitirdi.

Arkadaşlık sitesi Yonja, Facebook'un iyice yaygınlaşmasıyla beraber gold üye sayısını arttırmak için sahte profiller oluşturduğu iddia edilmesiyle iyice popülerliğini kaybeden sitede maalesef gerçek üye sayısı toplam üye sayısına göre oldukça az.

 

15-01/22/hi5-sdn.JPG

hi5

Yine Facebook'tan önceki dönemde efsane olmuş bir arkadaşlık sitesi. Üyelerinin kendine has sayfalar oluşturabildiği 50 milyondan fazla üyesi bulunan ve dünyaca ünlü bir site olan hi5, Yonja'nın en eski ve en dişli rakiplerinden birisiydi.

Dünyada yaygın bir site olan hi5 özellikle Orta Amerika, Tunus, Peru, Romanya ve Moğolistan'da ilk sıralarda yer alıyor. Ücretsiz üye olabileceğiniz bu arkadaşlık sitesi, müzik dinleme, video yükleme, fotoğraf paylaşma, başka üyelerin fotoğraflarını inceleme ve diğer üyelerle mesajlaşma gibi imkanlar sunuyor.

 

15-01/22/edarling-sdn.JPG

eDarling

Oldukça iddialı bir giriş yapan eDarling, Türkiye genelinde bekar insan bırakmayacağını söylüyor. Site üstelik amacının arkadaşlık değil direk flörtüzerine olduğunu da açık bir şekilde belirtiyor. 2008 yılında kurulan sitenin dünyanın her tarafından 15 milyon üyesi bulunuyor.

Eşleştirme prensibi ile çalışan site, kişisel tercihleriniz ve psikolojik profilinize göre işleyen matematiksel bir işlem ile size uygun profilleri seçiyor. Site ayrıca anketinde “Birlikte olacağınız kişinin dini inancı sizin için ne kadar önemlidir?” ya da “çocuk sahibi olmak istiyor musunuz?” gibi ciddi konulara da yer vermiş.

 

15-01/22/istanbul-net-sdn.JPG

İstanbul.net

2005 yılından beri aktif olan bu site, "Aradığın aşk yanı başında" diyor. Sadece İstanbul'a özel olan bu site ile artık etrafınıza daha dikkatli bakmanız gerekebilir.

Özel aramalar yapabildiğiniz sitede sadece semtinizde oturanlar arasından da arama yapabiliyorsunuz.

İstanbul.net Türkiye'nin en kalabalık şehrinde kendisini yalnız hissedenlerin yeni adresi olmayı hedefliyor. Sitede birisini beğendiniz an arkadaş olabiliyorsunuz.

 

15-01/22/ankara-net-sdn.JPG

Ankara.net

İstanbul'un olurda Ankara'nın olmaz mı? Ankara'da yaşanlara özel olanAnkara.net, tıpkı İstanbul.net gibi çalışıyor.

Arkadaşlık sitesi ilçeye, semte göre arama yapmanızı mümkün kılarakAnkara'da yaşayan bekarlar için umut oluyor.

Profilinizi kimlerin gezdiğini görebildiğiniz sitede sizinle ilgilenenler ile hemen iletişime geçebiliyorsunuz.

:: Arkadaşlık sitelerini kullanıyor musunuz?

shiftdelete net

 

 

 


Mother's Day Sales & Deals
GET UPTO 70% OFF
Sale ends in
Subscribe Now